Penis Uzunluğu Her Şey Mi Demek?

Penis Uzunluğu Her Şey Mi Demek?

Penis uzunluğu, erkekler için en hassas konulardan biridir. Dünya genelindeki tüm erkekler öz farkındalıkları artmaya başladıktan sonra penislerinin ne kadar uzun ya da kısa olduğu konusunu düşünürler. Penis uzunluğu üzerinde çok kafa yorulan ve erkeklerin çok önem verdiği bir unsur olsa da cinsel birliktelik sırasında kendisine yüklenen anlam kadar etkili olmayabilir!

Yapılan araştırmaların ve anketlerin sonuçları erkeklerin aksine kadınların penis uzunluğundan çok birliktelik sırasında yaşadıkları tatmine odaklandıklarını göstermektedir. Oran vermek gerekirse dünya genelindeki kadınların %21,4’sünden fazlası için penis uzunluğu hiç önemli değildir. Penis uzunluğu mikro düzeyde yani 9,3 cm ya da daha kısa olmadığı takdirde, cinsel ilişkinin gerçekleşmesini etkilemez. Bu noktada sorun anatomik olmaktan çok psikolojik bir boyut kazanır.

Penisinin uzunluğu “beklentilerini” karşılamayan erkekler, cinsel birliktelik sırasında partnerlerini tatmin edememe çekincesini yaşayarak performans kaygısı duyabilirler. Erken boşalma ve sertleşme problemi gibi cinsel işlev bozukluklarına neden olduğu bilinen performans kaygısı cinsel ilişkinin önünde engel olarak belirebilir. Bu nedenle erkeklerin penis uzunluklarından çok fazla endişe etmemeleri önerilir.

Penis İnceliği Penis Kısalığından Daha Büyük Bir Sorun mu?

Penis uzunluğu erkeklerin gündeminden düşmese de penis inceliğinin cinsel ilişki kalitesini daha fazla etkilediği kabul edilmektedir. Penis çapının ideal ölçülere göre daha ince olması ilişki sırasında hem kadınların hem de erkeklerin cinsel haz yaşamasını engeller. Cinsel birleşme sırasında penis vajinal boşluğu tam ya da tama yakın şekilde dolduramazsa, penis vajinal duvarlara baskı yapamaz. Birleşme hazzını etkileyen bu sorun basit cerrahi operasyonlarla giderilebilir.

Penis kalınlaştırma cerrahisi kapsamında karın ön duvarı cildinin altından alındıktan sonra işlemden geçirilen yağ dokusu penis cildi altına enjekte edilerek penis kalınlaştırılır. Bu operasyon kalıcı bir etki yaratmaz, belirli aralıklarla kişinin aktif cinsel yaşamı devam ettiği sürece tekrarlanabilir. Operasyon sonrası penis kalınlaştığı için cinsel birleşme sırasında vajinal duvarlar uyarılarak hem kadınların hem de erkeklerin cinsel tatmin yaşaması mümkün hale getirilir.

Kadınlar Ne Diyor?

Penis kısalığı nedeniyle şikayetçi olan erkeklerin aksine kadınların çok büyük bir kısmı penis boyundan ziyade yaşadıkları tatmin duygusunu önemsiyor. Penis boyu cinsel birleşme için yeterli olan ve cinsel birleşmedeki hazzı arttıran penis çapına sahip olan erkeklerin performans kaygısı duymalarına anlam veremeyen kadınlar, erkeklerin penis boylarına “aşırı” takıntılı oldukları görüşünü paylaşıyor. Daha uzun penise sahip olmanın her zaman mükemmel bir cinsel haz anlamına gelmeyeceği görüşü güçlenirken penis çapının cinsel birliktelikler için daha önemli olduğu görüşü giderek daha fazla kabul görüyor.

Sonuç olarak, penis boyuna yüklenen anlamların altı düşünüldüğü kadar dolu değildir. Penis boyu cinsel birlikteliği etkileyecek denli kısa değilse ve penis çapı vajinal duvarlara baskı yapıyorsa kadınlar da erkekler de cinsel tatmin yaşayabilirler. Yine de psikolojik olarak bu eşikten geçemeyenler penis uzatma ve penis kalınlaştırma cerrahisine başvurarak cinsel hayatlarındaki sorunlarından kurtulabilirler.

No Comments

Sorry, the comment form is closed at this time.