Penis Uzatma / Kalınlaştırma Cerahisi

Penisteki incelik, kısalık ve eğrilik gibi kozmetik problemlerin cinsel yaşamı etkilediğini, psikolojik olarak olumsuz sonuçlar doğurduğunu ve aynı zamanda tedavilerinin mümkün olduğunu Penis Estetiği adlı makalemde detaylı bir şekilde belirttim.

Erkeklerin özgüvenini azaltan ve performans kaygısı yaratan penisteki şekil bozukluklarının partnerler üzerindeki etkisi de göz ardı edilmemelidir. Ağrılı cinsel birleşme ya da cinsel tatminsizlik gibi olumsuz sonuçlara yol açabilen şekil bozuklukları uzun vadede çiftler arasındaki özel ilişkiye zarar verebilir. Bu nedenle penislerinin şekli nedeniyle cinsel sorunlar yaşayan erkeklerin hem kendileri hem de partnerleri için zaman kaybetmeden tedavi seçeneğini değerlendirmeleri gerekir.

Şekil Bozukluklarının Tedavisi

Penis Kısalığı Tedavisi – Penis Uzatma Cerrahisi

 

Erkek ve partneri cinsel birliktelik sırasında penis boyu nedeniyle tatminsizlik yaşıyorsa ve penis boyu androlog değerlendirmesine göre ideal ölçülerin altındaysa penis uzatma cerrahisine başvurulabilir. Penis uzatmak için en sık kullanılan yöntem; penisi karın duvarına bağlayan asıcı bağın (suspansatuvar ligament) kesilmesidir. Bu bağın kesilmesiyle normalde penisin bir uzantısı olan ancak bağ nedeniyle görünmeyen kısmı işlevsel hale getirilir. Penis sönükken de sertleştiğinde de uzama kendini belli eder. Bu noktada penis uzatma tedavisi olmayı düşünen kişilere gerçekçi beklentiler içerisinde olmaları gerektiğini hatırlatmak istiyorum. Operasyon sonrası ereksiyon halindeki penis boyunda maksimum 3 – 4 cm’lik bir uzama elde edilebilir. Operasyon sonrası en az bir ay boyunca cinsel ilişkiye girilmemelidir. Doku iyileşmesinin sorunsuz bir şekilde gerçekleşmesi adına doktorların talimatlarına uyulması gerekir. Penis uzatma cerrahisinin sonuçları kalıcıdır; penis boyunun tekrar kısalmasını sağlayacak tek faktör ilerleyen yaşla birlikte penis içerisindeki tüplerin kısalmasıdır. Fakat bu durum sadece penis uzatma cerrahisi geçiren erkeklere özel bir durum değildir.

Penis İnceliği Tedavisi – Penis Kalınlaştırma

 

Penis inceliği, cinsel ilişki sırasında hem erkeklerin hem de kadınların cinsel tatmine ulaşmasını engelleyen bir sorun olarak tanımlanabilir. Penis çapının ideal ölçülere kıyasla dar olması penisin ilişki sırasında vajinal boşluğu tama yakın veya tam olarak doldurmasını engeller. Cerrahi bir yöntem olan penis kalınlaştırma sırasında karın ön duvarında cilt altından yağ alınır, alınan yağ penis içerisine enjekte edilmeden önce işlemden geçirilir ve sonrasında penis cildi altına enjekte edilir.

Penis kalınlaştırma cerrahisinin ömür boyu kalıcılığı yoktur. Penis cildi altına enjekte edilen yağ dokusu sabitlenemez ve kişide kişiye değişmekle beraber ortalama 1 yıl içerisinde vücut tarafından emilerek penis eski haline geri döner. Bu nedenle hastaların beklentilerinin gerçekçi olması gerekir. Operasyon, kişinin cinsel olarak aktif olduğu dönemlerde isteğe bağlı olarak tekrarlanabilir ancak iki enjeksiyon arası zamanın altı aydan az olmaması önerilir.

Penis Uzatma Ameliyatı Hakkında Herşey

Penis Uzatma Sonrası İz Kalır Mı?

Ameliyatsız Penis Uzatma Mümkün Mü?

Kimler Penis Büyütme Ameliyatlarına Başvurabilir?

Penis Büyütme Ameliyatı Fiyatları Ne Kadar?

Penis Uzatma Teknikleri Nelerdir?, Penis Nasıl Uzatılır?