Penis Uzatma Ameliyatı Sonrası Dikkat Edilmesi Gerekenler

Penis Uzatma Ameliyatı Sonrası Dikkat Edilmesi Gerekenler

Penis uzunluğu cinsel ilişki için yeterli olmayan ya da penis boyunun daha uzun olmasını isteyen hastalar penis uzatma ameliyatına başvurabilirler. Operasyon sonrası süreçte gerekli kurallara uyulduğunda hızla iyileşebilir ve penis boyutu nedeniyle yaşadıkları performans kaygısından kurtulabilirler.

Penis boyunu kalıcı olarak uzatmak için gerçekleştirilen penis uzatma cerrahi sonrası dikkat edilmesi gerekenler hakkında hazırladığım bu yazımda, en çok merak ettiğiniz soruların yanıtlarını bulabilirsiniz.

Penis Uzatma Ameliyatı Hakkında Hızlı Bilgiler

  • Penis uzatma ameliyatı hem estetik hem de fonksiyonel bir ihtiyaç olabilir.
  • Operasyon sonrası penis ortalama 3 – 4 santimetre uzar. Bu oran kişiden kişiye değişebilir.
  • Penis uzatma ameliyatı sonuçları kalıcıdır. Yine de ilerleyen yaşla birlikte penis boyunun kısalması sürecini engellemez.
  • Operasyon sonrası ertesi gün tüm kontroller gerçekleştirildikten sonra hastalar taburcu edilir.
  • Penis uzatma ile yağ enjeksiyonu ile penis kalınlaştırma cerrahileri aynı anda yapılabilir.

 

Penis Uzatma Ameliyatı Sonrası Ne Zaman Taburcu Olunur?

Penis uzatma ameliyatı sonrası 1 gün hastanede yatış gereklidir. Operasyonun ertesi günü kontrolleri gerçekleştirildikten sonra hastalar taburcu olabilirler. Taburcu olunan ilk günün muhakkak dinlenilerek geçirilmesi gerekir. Ani ve kan basıncını arttıracak hareketlerden ise kaçınılmalıdır.

Penis Uzatma Ameliyatı Sonrası Pansuman Gereksinimleri

Penis uzatma ameliyatı sonrası taburcu olmadan pansuman işlemi sağlık personelleri tarafından yapılır. Bu pansumanın 24 saat boyunca çıkarılmaması gerekir. Daha sonra pansuman ıslatılarak çıkarılmalıdır. Enfeksiyon riskinin ortadan kaldırılabilmesi için sabah ve akşam kesi bölgesine antiseptik solüsyon sürülmeli ve gazlı bezle bölge kapatılmalıdır.

Penis Uzatma Ameliyatı Sonrası Cinsel ilişkiye Ne Zaman Girilebilir?

Hastalarım tarafından en çok sorulan soruların başında operasyon sonrası cinsel ilişkiye ne zaman girilebileceği geliyor. Bu noktada genel olarak ilk 1 aylık süreçte cinsel ilişkiye girilmemesi veya mastürbasyon yapılmaması gerektiğinin unutulmaması önemli. Tabii iyileşme süreci kişiden kişiye değişiklik gösterebiliyor. Bu nedenle cinsel ilişki onayının uzmanlar tarafından verilmesi gerekiyor.

Penis Uzatma Ameliyatı Etkileri Kalıcı mıdır?

Penis uzatma ameliyatının etkileri kalıcıdır. Dolgu veya yağ enjeksiyonu ile penis kalınlaştırma uygulamasından farklı olarak bu operasyonun tekrarlanması gerekmez. Ancak penisteki uzamanın korunabilmesi için operasyon sonrası dönemde traksiyon egzersizlerinin düzenli olarak yapılması gerekir. Penisin uç kısmından tutulup geri bırakılması ile gerçekleştirilen traksiyon egzersizlerinin sabah ve akşam 10’ar kere yapılması penisin köke yapışmaması adına önemli bir gerekliliktir. Penis uzatma ameliyatının etkileri kalıcı olsa da zaman içerisinde penis boyunda değişimler meydana gelebilir. İlerleyen yaş ile birlikte penis kısalması sorunu yaşanabilir ve bu sorun penis uzatma ameliyatı olsun olmasın tüm erkekleri etkileyebilir.

No Comments

Sorry, the comment form is closed at this time.