Penil Protezler İle İlgili En Çok Merak Edilenler

Penil Protezler İle İlgili En Çok Merak Edilenler

Genellikle 40 yaş üzerindeki erkeklerde görülme sıklığı artan ve cinsel ilişki sırasında penisin ideal sertliğe erişememesi olarak tanımlanan sertleşme probleminin farklı tedavi seçenekleri bulunur. Sertleşmeye neden olan unsurların değerlendirilmesi sonucu kişiye en uygun tedavi yöntemi belirlendiğinde sertleşme problemi Androloji uzmanları tarafından tedavi edilebilir.

Sertleşme bozukluğu tedavisi kapsamında kişiye medikal tedavi, şok dalga tedavisi (ESWT) veya penil protez cerrahisi tedavi seçenekleri uygulanabilir. Son yıllarda gelişen teknolojinin sayesinde sertleşme problemi yeni başlayan veya orta derecede olan; diğer bir deyişle penisinde iyileştirilmesi mümkün ölçüde kanlanma oluşan hastalara şok dalga tedavisi umut ışığı olmaktadır. Fakat bu tedavi yöntemi ağır sertleşme vakalarında etki etmediğinden tek seçenek olarak penil protez cerrahisi ön plana çıkmaktadır.

Penil protezler halk arasında “mutluluk çubuğu” olarak bilinirler ve medikal tedavi ya da şok dalga tedavisi uygulanmayan erkeklerin sertleşme problemlerini iyileştirirler. Başarı şansının çok yüksek olmasına rağmen cerrahi bir tedavi yöntemi olması penil protez ile ilgili merak edilenleri arttırmaktadır. Bu yazımda penil protezler ile ilgili en çok merak edilen sorulara yanıt vereceğim.

  1. Penil Protezler Ejakülasyonu Etkiler Mi?

Penil protezlerin ejakülasyona yani cinsel tatmine ulaştıktan sonra boşalma sürecine bir etkisi olmaz. Androloji uzmanları operasyon sırasında penis sinirlerini korurlar ve böylece penis hassasiyetinde hiçbir azalma meydana gelmez.

  1. En İyi Penil Protez Türü Hangisidir?

Penil protezlerin bükülebilir ve şişirilebilir olmak üzere iki ayrı türü bulunur. Bükülebilen penil protezler tercih edildiğinde penis sertliğini sürekli korur. İlişkiye girmeden önce penis düzeltildiğinde kişi istediği an cinsel ilişkiye girebilir. Şişirebilir penis protezler cinsel ilişkiye girilmeden önce pompalama mekanizması sayesinde penisi sertleştirir. İlişki sonlanınca sertliği sağlayan tüpleri dolduran su, protezdeki bir mekanizma aracılığı ile geri çekilir.

Şişirilebilir penil protezler daha doğal bir çözüm sundukları ve daha yeni bir teknolojinin ürünü oldukları için daha fazla tercih edilirler. Sahip oldukları özellikler nedeniyle fiyat olarak bükülebilir penil protezlere göre daha pahalı olmasına rağmen şişirilebilir protezler daha çok talep görmektedir. Sertleşme sorunundan kurtulmak isteyen erkekler her iki protez türünden birini tercih edebilirler. Protez türü belirlenirken hastanın talepleri, beklentileri, yaşı, daha önce penis implant cerrahisi olup olmadığı ve penis boyu gibi değişkenler dikkate alınır.

  1. Kimler Penil Protez Taktırabilir?

Şeker hastalığı, yüksek tansiyon ya da penisi besleyen atar damar veya toplar damar sistemlerindeki sorun nedeniyle penisinde kanlanma olmayan, sertleşme problemi tedavi yöntemlerine yanıt vermeyen ve sertleşme probleminden kurtulmak isteyen; genel sağlık durumu penil protez cerrahisine uygun olan erkeklere penil protez takılabilir. Penil protez takılıp takılmayacağı kararını gerçekleştirilen kapsamlı muayenelerin ardından Androloji uzmanları verir.

  1. Penil Protez Cerrahisinden Sonra Ne Zaman Cinsel İlişkiye Girilebilir?

Penil protez cerrahisinden sonra cinsel ilişkiye girmek için 4 – 6 hafta beklenmelidir. Post-operatif kontrolleri gerçekleştiren uzmanların önerileri bu süreçte mutlaka dikkate alınmalıdır. İyileşme sürecini uzatacak faaliyetlerden uzak durulmalı; hasta operasyon sonrası sigara kullanmamalıdır.

  1. Mutluluk Çubuğu Fiyatları Ne Kadardır?

Mutluluk çubuğu fiyatları; tercih edilen penil protezi türü (Şişirilebilen penil protezler bükülebilir penil protezlere göre daha pahalıdır), operasyon sırasında yapılacak işlemlerin kapsamı ve hastanelerin fiyat politikası doğrultusunda değişiklik gösterebilir.

 

No Comments

Sorry, the comment form is closed at this time.