Op. Dr. Evren IŞIK

Hakkımda

Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesi’nden 2007 yılında mezun olan Op. Dr. Evren Işık, uzmanlık eğitimini 2012 yılında Ankara Atatürk Eğitim ve Araştırma Hastanesi Üroloji Kliniği’nde tamamlamıştır.

Uzmanlık eğitimini tamamladıktan sonra Ankara Atatürk Eğitim ve Araştırma Hastanesi Üroloji Kliniği’nde operatör olarak 3 sene çalışan Işık, kariyerine Denizli Devlet Hastanesi’nde devam etmiştir.

Denizli Devlet Hastanesi’nde 2 sene görev yaptıktan sonra Özel İzmir Can Hastanesi Üroloji kliniğinde göreve başladı. 2019 yılının Eylül ayında Can Hastanesi’nden ayrılan Op. Dr. Evren Işık, hastalarını İzmir Mavişehir Park Yaşam Ofisleri’ndeki özel kliniğinde kabul etmeye başlamıştır.

Mesleki İlgi Alanları

 

Op. Dr. Evren Işık; Androloji, Rekonstrüktif Penis Cerrahisi ve İnfertilite alanlarında birçok seminere ve eğitime katılarak bu alanlarda deneyim kazanmıştır.

Uzmanlık eğitimi henüz devam ederken birçok komplike penis cerrahisi operasyonunda yer alan Işık, üroloji eğitimini “androlojik cerrahi eğitimi” ile derinleştirmiştir.

Toplamda 4854 operasyona ulaşan androlojik cerrahi deneyimi; kendisini bu alanda en deneyimli isimler arasına sokmuştur.

 • 298 Penis protezi implantasyonu,
 • 772 Rekonstrüktif Penis Cerrahisi
  (Penis uzatma, penis kalınlaştırma, penis eğriliği düzeltilmesi ve Peyroni cerrahisi),
 • 1296 Mikrocerrahi Varikosel ameliyatı,
 • 442 Venöz Yetmezlik ameliyatı (sertleşme sorununa yol açan penisteki venöz yetmezlik probleminin tedavisi için)
 • 504 Kondilom Eksizyonu (HPV’ye bağlı genital siğillerin çıkartılması ve partner sağlığının korunması)
 • 1542 Sinir Koruyucu Estetik Sünnet

 

Op. Dr. Evren Işık Androlojik cerrahi alanındaki deneyimlerinin yanı sıra bugüne dek;

 • 286 hastaya sertleşme sorunu için Şok Dalga Tedavisi (ESWT) uygulayarak penil protez cerrahisi gereksinimini ortadan kaldırmış,
 • 141 hastada sertleşme sorunu için PRP tedavisi uygulayarak gelişmiş modern tıbbın en iyi alternatiflerini değerlendirmiş,
 • 209 bekar ve 328 evli erkekteki erken boşalma sorununu; egzersiz öğretileri, cinsel boşalma eğitimi ve medikal uygulamalar ile tedavi etmiştir.


Evli olan ve bir kız çocuğu bulunan Işık, hastalarının ve eşlerinin hayat kalitesini arttırmayı hedeflemektedir. Tıbbi olarak çözümü bulunan fiziksel problemlerin giderilebileceği ve aile hayatının temellerinin sağlamlaştırılabileceğini savunan Işık, tabu olarak görülen sağlık sorunlarının teşhis ve tedavisinin önemi hakkında toplumsal farkındalığı arttırmayı amaçlamaktadır.

Seren Atcı

AndroKlinik Direktörü ve Op. Dr. Evren IŞIK Asistanı

 

İzmir doğumlu olan Seren Atcı, Adnan Menderes Üniversitesi Dış Ticaret/Uluslararası İlişkiler bölümünden mezun olmuştur.

Kariyerine İzmir Özel Can Hastanesinin cerrahi katında hasta ilişkilerinde görev alarak başlamış ve sağlık turizmi alanında deneyim kazanmıştır.

Şu an Androklinik Koordinatörü olarak görev yapan Seren Atcı koordinasyon ve danışmanlık hizmetleri vermektedir.

Bahar Kuyucu

AndroKlinik Sorumlu Cerrahi Hemşiresi

 

20 Nisan 1994 tarihinde İzmir’de dünyaya gelen Bahar Kuyucu, 2012 yılında Dr. Osman Yaşar Sağlık Meslek Lisesi’nden mezun olduktan sonra 2013 yılında Maltepe Üniversitesi Hemşirelik bölümününde lisans eğitimine başladı.

Eğitim hayatına devam ettiği süre boyunca yoğun bakım ünitelerinde görev yaptı ve 2017 yılında lisans diploması aldı. Sonraki mesleki kariyerine cerrahi ameliyat hemşireliği yaparak devam eden Bahar Kuyucu, 2020 yılında İzmir Özel Can Hastanesi’ndeki cerrahi hemşirelik görevini bıraktı.

Kendisi şu anda Androklinik bünyesinde Op. Dr. Evren Işık’ın özel cerrahi asistanı ve AndroKlinik sorumlu cerrahi hemşiresi olarak görev yapmaktadır.

Sizi Tanıyalım…