Estetik Sünnet Nedir? Estetik Sünnet Hakkında Bilinmesi Gerekenler

Estetik Sünnet Nedir? Estetik Sünnet Hakkında Bilinmesi Gerekenler

Hatalı sünnet cerrahisi erkeklerin cinsel yaşamını olumsuz yönde etkiliyor. Hatalı yapıldığı takdirde penis duyarlılığını azaltabilen, penis boyunun kısa kalmasına yol açabilen ve bununla birlikte erken boşalma sorunu yaşanmasına da neden olabilen sünnet, cerrahi nitelik taşıyan bir işlem olduğu için yalnızca konusunda uzman ve penis anatomisine hakim deneyimli cerrahlar tarafından güvenle gerçekleştirilebilir.

Bu blog yazımda estetik sünnet hakkında hastalarımın bana en çok yönelttiği “estetik sünnet nedir?”, “estetik sünnet avantajları nelerdir?” ve “estetik sünnet fiyatları ne kadar?” gibi soruların yanıtlarını bulabilirsiniz.

Estetik Sünnet Nedir?

Estetik sünnet olarak bilinen ancak tam olarak ‘sinir koruyucu estetik sünnet’ olarak adlandırılması gereken yöntemde penisin en duyarlı bölgesi olan sünnet derisinde sinirlerin ve sinir düğümlerinin yoğun olarak bulunduğu kısım korunuyor, sünnet sonlandırılırken ise estetik dikiş atılıyor. Böylece penis duyarlılığına zarar gelmesi önleniyor ve estetik dikişler sayesinde penisin görünümü kozmetik açıdan bozulmuyor.

Estetik Sünnet Avantajları Nelerdir?

Estetik sünnet İzmir dahil olmak üzere Türkiye genelinde giderek daha yüksek oranla tercih ediliyor. Hatalı sünnetin yol açtığı sorunlar fark edildikçe ve cinsel sağlık ile ilgili farkındalık arttıkça estetik sünnet avantajları daha çok ebeveynin dikkatini çekmeyi sürdürüyor.

En temel faydası peniste sinir yoğunluğunun bulunduğu cilt kısmının korunması olan estetik sünnet gelecek yıllarda erkeklerin yaşaması muhtemel haz problemlerini engelliyor. Sinir düğümlerinin bulunduğu cilt kısmının korunmadığı geleneksel sünnete kıyasla cinsel işlev bozukluklarının oluşma riskini azaltan estetik sünnet sırasında kendiliğinden eriyebilen dikişler kullanıldığı için penisin fiziki görünümünde anomaliler oluşması ihtimali de ortadan kaldırılıyor.

Estetik sünnet faydaları hakkında ebeveynlerin bilmeleri gereken bir diğer önemli noktanın da iyileşme sürecinin kısalığı olduğunu ifade edebilirim. Steril ameliyathane koşullarında penis anatomisine hakim cerrahlar tarafından gerçekleştirilen estetik sünnet sonrası komplikasyon oluşma riskinin az olması da işlemin öne çıkan avantajları arasında yer alır.

Estetik Sünnet Sırasında Hangi Anestezi Yöntemi Tercih Edilir?

Daha önce “sünnet ne zaman yapılmalı?” hakkında gerek Hürriyet Aile’deki Üreme ve Cinsel Sağlık köşemde gerek sosyal medya hesaplarımda gerekse web sitemde paylaştığım bilgileri bir kere daha tekrarlamak istiyorum.

Çocuk psikiyatristleri cinsel kimlik gelişiminin zarar görmemesi adına sünnetin bebekler henüz 6 aylık olmadan ya da 6 yaş tamamlandıktan sonra yapılmasını önerirler. Sünnetin ne zaman yapıldığı estetik sünnet anestezi şekli üzerinde de etkilidir.

Yenidoğan döneminde estetik sünnet düşük doz lokal anestezi altında gerçekleştirilirken 6 yaşından büyük çocuklara yalnızca hafif bir uyku hali yaratacak ölçüde genel anestezi verilir. Sünnet işlemi gerçekleştirilecek tüm bebeklerin ya da çocukların genel sağlık durumları kontrol edildiği için anesteziye bağlı oluşabilecek komplikasyon riski minimize edilir.

Estetik Sünnet Sonrası İyileşme Süreci

Estetik sünnet sırasında çabuk bir şekilde kendiliğinden eriyebilen cerrahi iplerle estetik dikişler atıldığı için iyileşme tamamlandıktan sonra dikişlerin alınması gerekmiyor. İyileşme süreci hızlı oluyor ve post operatif dönemdeki şikayetler çok hafif düzeyde seyrediyor. Dolayısıyla hem çocukların hem de ebeveynlerin konforları sinir koruyucu estetik sünnet sayesinde yükseliyor.

Estetik Sünnet Fiyatları

Estetik sünnet fiyatları ebeveynlerin en çok merak ettiği konuların başında geliyor. Estetik sünnet Ankara, İzmir ve İstanbul başta olmak üzere tüm Türkiye’de daha çok talep gördükçe estetik sünnet fiyatları sorgularında da artış yaşanıyor. Tüm cerrahi operasyonlarda olduğu gibi estetik sünnet fiyatları da birçok farklı faktörden etkilenebiliyor. Cerrahın deneyimi, işlemin gerçekleşeceği hastanenin fiyat politikası ve cerrahi girişim sırasında kullanılan malzemelerin kalitesi “estetik sünnet fiyatı ne kadar?” sorusunun yanıtlarını değiştirebiliyor.

 

 

No Comments

Sorry, the comment form is closed at this time.