Ameliyatsız Penis Kalınlaştırma

Penisinin ince olmasından yakınan ancak cerrahi yöntemlere başvurmak istemeyen erkekler ameliyatsız penis kalınlaştırma konforuyla tanışıyor!

Penis çapının ideal ölçülerden dar olması şeklinde tanımladığımız penis inceliği hem erkeklerin hem de kadınların cinsel tatminini etkileyen şekil bozuklukları arasında yer alıyor.

Cilt altından alınan yağ dokusunun özel bir işlemden geçirilip penis cildi altına enjekte edilmesine dayanan penise yağ enjeksiyonu, cerrahi yolla penisin kalınlaştırılmasını sağlarken içerisinde hyaluronik asit bulunduran dolgu malzemesi ile gerçekleştirilen uygulamalar bu penis estetiği işleminin ameliyatsız yapılmasını mümkün kılıyor.

Erken Boşalma Sorunu

Uzun yıllardır ameliyatsız yüz estetiği uygulamalarında kullanılan dermal dolgu malzemeleri artık penis kalınlaştırma işleminde de yer buluyor. Penis kalınlaştırma işleminin ameliyatsız yapılmasını sağlayan dolgu malzemelerinin penis gövdesine ve penisin baş kısmına (glans) enjekte edilmesine dayanan ‘dolgu ile penis kalınlaştırma’ cerrahi bir nitelik taşımadığından uygun kriterlerdeki kliniklerde gerçekleştirilebiliyor. Hyaluronik içeren dermal dolgular penisin anatomisine uygun şekilde üretildiğinden uygulama sonrası dolgu penis dokusuna eşit derecede yayılıyor ve sertleşme sırasında da esneyerek penise uyum sağlayabiliyor.

Penis kalınlığını arttırmak isteyen erkeklere klinik ortamında penis kalınlaştırma uygulaması yapılabilir. Penisin kalınlığını geçici olarak arttırabilmek için tercih edilebilen dolgu ile penis kalınlaştırma işlemi sırasında penis cildi altına hyaluronik asit bazlı bir dolgu malzemesi enjekte edilir. Enjeksiyondan önce kasık bölgesi sterilize edilir ve penis analjezik etkisi olan bir krem ile uyuşturulduğundan işlem sırasında hastalar ağrı ya da acı hissetmezler.

Dolgu ile penis kalınlaştırma yaklaşık 30 dakika sürer ve işlem bittiğinde hastalar günlük hayatlarına hemen başlayabilirler.

Dolgu ile penis kalınlaştırma dünya genelinde göreceli olarak yeni bir uygulama olduğu için erkekler dolgu ile penis kalınlaştırma sonrası sertleşme problemi ya da erken boşalma gibi cinsel işlev bozuklukları yaşamaktan çekiniyor. Ancak penise dolgu uygulaması tamamen kozmetik amaçla yapılan bir işlem olarak penisin işlevine herhangi bir etkide bulunmuyor.

  • Dermal dolgularla yapılan penis kalınlaştırma işlemi cerrahi nitelik taşımadığından hastalar klinik ortamında gerçekleştirilen uygulama sonrası günlük hayatlarına hemen dönebiliyor.
  • İşlemin etkileri hemen görülüyor ve penis çapında ortalama olarak %20’lik bir artış elde ediliyor.
  • Dermal dolgu enjeksiyonu ile penis kalınlaştırma etkisi 1 – 2 sene arasında değişiyor. Cinsel olarak aktif dönemde olan erkekler işlemi tekrar ettirebiliyor. Dolgu uygulamalarının kalıcılığı işlem tekrar edildikçe yükselebiliyor.
  • Dolgu ile penis kalınlaştırma sonrası 1 hafta içerisinde cinsel ilişkiye girilebilir.
  • Dolgu ile penis kalınlaştırma sonrası erkeklerin özgüvenlerinin yanı sıra partnerlerinin yaşadığı cinsel tatmin de artıyor.

Dolgu ile penis kalınlaştırma işlemi sahip olduğu artılarla penis inceliğinden yakınan erkeklere büyük avantajlar sağlıyor. İşlem güvenle yapılıyor olsa da işlemi gerçekleştiren cerrahın deneyiminin ve kullanılan dolgu malzemesinin kalitesinin önemli olduğunun unutulmaması gerekiyor. Dolgu malzemelerinin penisteki kalıcılığı ortalama 1 sene olsa da bu süre kişiden kişiye değişiklik gösterebiliyor.

Dolgu ile Ameliyatsız Penis Kalınlaştırma