2019 Yılının En Başarılı Doktoru

Aralarında İstanbul Teknik Üniversitesi’nden birçok öğretim üyesi ve sanatçının bulunduğu kıymetli jüri tarafından 2019 Yılının En Başarılı Doktoru ödülüne layık görülen Op. Dr. Evren IŞIK, İstanbul Mustafa Kemal Kültür Merkezi’nde 26.Kasım.2019 gecesi düzenlenen muhteşem törende Yeşilçam’ın efsane isimlerinden Bahar Öztan’ın elinden ödülünü aldı.

 

Ödüle Giden Yol


Bazılarımız onu ‘’erkekler de kendini muayene etmeli’’ söylemiyle, bazılarımız ise ‘’kadın için erkeklik’’ vurgusuyla tanıyor.

Kimilerimiz “erkeklerin en hassas bölgelerine cerrahi müdahale yapabilecek cesareti nasıl topluyor?” diye içten içe onu sorgularken; ulusal basında çıkan haberleri, takipçileri ile etkileşim kurduğu sosyal medya hesapları ve hem kadınların hem de erkeklerin birçok mahrem sorusuna yanıt veren web sitesiyle her geçen gün daha çok kişinin hayatına dokunan Op. Dr. Evren IŞIK şimdi de ‘2019 Yılının En Başarılı Doktoru’ ödülünün sahibi oldu.

Türkiye Cumhuriyeti’nin ilk tıp fakültesi olarak kurulan Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesinden 2007 yılında mezun olan Evren IŞIK, 2012 yılında Ankara Atatürk Eğitim ve Araştırma Hastanesi Üroloji Kliniği’nde uzmanlık eğitimini tamamlamıştır. Uzun süre Ankara, Denizli ve İzmir’de görev yapan Op. Dr. Evren IŞIK gerçekleştirdiği başarılı operasyonlarla Üroloji ve Androloji alanlarında adını duyurmaya başlamıştır.

Özellikle Denizli’de görev yaptığı dönemde, ileri derecede penis eğriliği şikayeti olan ve yıllardır cinsel ilişkiye giremeyen bir hastayı ‘bacaktan doku nakli’ ile sağlığına kavuşturmasıyla tanınan başarılı cerrah, ardı ardına gerçekleştirdiği başarılı operasyonlar ile hem yerel hem de ulusal basında adından söz ettirerek kişisel markasının temellerini atmıştır.

Türkiye’den ve dünyanın dört bir yanından mutlu hasta referanslarına sahip olan Evren IŞIK’ın İzmir’de mesleğine devam etme kararı, kariyerindeki en önemli dönüm noktası olmuştur. İzmir’de daha yoğun bir hasta potansiyeline kavuşan ve gerçekleştirdiği birbirinden başarılı operasyonlarla cerrahi yetkinliğini kanıtlayan Evren IŞIK için artık yeni bir dönemin başladığı net bir şekilde fark edilmiştir.

İzmir, İstanbul, Ankara başta olmak üzere Türkiye’nin tüm illerinden, Avrupa ve Asya ülkelerinden, Amerika ve Afrika kıtalarından rekonstrüktif penis cerrahisi, sertleşme problemi tedavisi ve erkek kaynaklı kısırlık tedavileri için gelen yüzlerce hastanın bıraktıkları yorumlar Evren IŞIK’ın yaklaşık 5000 operasyona ulaşan androlojik cerrahi deneyiminin başarısını kanıtlar niteliktedir.

Toplum için erkek cinsel sağlığına vurgu yapan onlarca videosu, makalesi ve haberi ile toplumsal algıyı pozitif bir yöne sürükleyen Evren IŞIK, erkek egemen bir toplumda kadınların yaşadıkları zorluklara değinmesi, infertil çiftlere bakıldığında baskıya uğrayanın çoğunlukla kadın olduğunu vurgulaması ve cinsel sorunların tedavi edilebilirliğine yaptığı vurgularla kendisine sıkı takipçiler edinmiştir.

Evren IŞIK, toplumun her kesiminde yarattığı farkındalık ile cinsel problemler yaşayan kişilere, erkek çocuğunun gelişimini gözlemleyen ebeveynlere ve çocuk sahibi olmayı isteyen çiftlere eş zamanlı olarak ulaşmayı başarmıştır. “Kadın için erkeklik” açılımı ile oldukça cesur olarak nitelendirilebilecek bir çıkış yapan IŞIK, sinir koruyucu sünnet cerrahisinin erkeklerin ileri yaşlarda cinsel sağlıkları için kritik derecede önemli olduğunu vurgulayarak aileleri bilinçlendirmiştir. Yaptığı risk analizlerini çiftlerle paylaşarak cinsel sağlığa bütüncül bir yaklaşım örneği gösteren ve ‘’doktorlar neden konuşmuyor?” önyargısını yıkan ünlü cerrah, başarılı operasyonları bir yana yarattığı farkındalıkla toplum olarak konuşulamayan ve tabu haline getirilen birçok konunun aslında insan doğasının bir parçası olduğu gerçeğinin algılanmasını sağlayarak herkesin takip ettiği bir figüre dönüşmüştür.

Mutlu hastalarının sayısı her geçen gün artarken katıldığı kariyer günleri toplantılarında uzmanlık alanını belirlemek isteyen doktor adaylarına deneyimlerini aktaran ve onlara yol gösterme motivasyonu ile konuşmalar yapan Evren IŞIK genç yaşında elde ettiği başarı, cerrahi operasyonlar sırasında yüksek teknoloji kullanımındaki yeteneği ve doktorluk mesleğine duyduğu aşkla genç tıbbiyelilere ilham vermeyi başarmıştır. Özellikle birçok genç meslektaşının ‘mikrocerrahi eğitim’ talebiyle karşılaşan Evren IŞIK mesleki becerisini paylaşmaya açık olduğunu her fırsatta vurgulamasıyla da takdir toplamıştır.

“Bilgi çoğaldıkça karanlık aydınlanır” felsefesi ile yakından takip ettiği tıbbi gelişmeleri ve en yeni tedavi yöntemleri hakkında yaptığı araştırmaları ‘Hürriyet Aile’ platformundaki köşesinden düzenli olarak okuyucularıyla paylaşmayı sürdüren Evren IŞIK 2019 yılı Kasım ayı içerisinde İzmir’in en gözde lokasyonlarından biri olan Mavişehir’de kendi kliniğini açmıştır. İsim ve patent hakkı başarılı cerraha ait olan Androklinik’te özellikle androlojik tedavi yöntemlerine yönelen Op. Dr. Evren IŞIK sertleşme sorunu, erken boşalma ve erkek kısırlığı tedavileri ile her yaştan erkeğe ve dolayısıyla aile bütünlüğüne destek olmayı sürdürmektedir.

Sizi Tanıyalım…